Zuzanna Wasiak finalistką I edycji Olimpiady Umiejętności Hotelarskich

W dniach 29-31.03.2023 r. odbył się etap centralny I edycji Olimpiady Umiejętności Hotelarskich pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, do którego zakwalifikowało się 35 uczniów spośród 2 300 uczestników z całej Polski. Mottem tegorocznej edycji było „Hotele są tak dobre jak ludzie, którzy w nich pracują”. Organizatorem Olimpiady była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Galeria zdjęć

Finaliści wraz z opiekunami zamieszkali w kompleksie hoteli IBIS Reduta Warszawa. Pierwszy etap olimpiady odbywał się w siedzibie SGH – polegał na rozwiązaniu zadania praktycznego z elementami języka angielskiego oraz 30 pytań testowych. Drugi etap, do którego zakwalifikowało się 16 uczniów, polegał na obsłudze zagranicznego gościa w realnych hotelowych sytuacjach (recepcja, służba pięter i restauracja). Po zakończeniu pierwszego etapu wszyscy uczestnicy zostali oprowadzeni po budynku uczelni SGH. Zorganizowana została również wycieczka po Warszawie, podczas której uczestnicy mieli okazję zwiedzić Łazienki Królewskie oraz poznać uroki Starego Miasta pod okiem przewodnika. Ponadto uczniowie, którym nie udało zakwalifikować się do ścisłego finału, mogli wziąć udział w warsztatach nt. aktualnych problemów w branży hotelarskiej i innych atrakcjach przygotowanych dla nich.

Miło nam zakomunikować, że uczennica Zuzanna Wasiak z kl. 4chp znalazła się w finale Olimpiady Umiejętności Hotelarskich reprezentując naszą szkołę i, jako jedyna również, województwo lubuskie na tym konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych
Beata Powchowicz
Komisja Nauczycieli Przedmiotów Hotelarskich