Informacje o nowych książkach

Almond. Ten, który nie czuł
Won-Pyung Sohn

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności.
Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak strach czy złość. Nie ma przyjaciół: zadbały o to dwa neurony w kształcie migdałów umiejscowione głęboko w mózgu. Oddane matka i babcia dbają o chłopca ze wszystkich sił. Ich mały dom jest pełen kolorowych samoprzylepnych karteczek ze wskazówkami, kiedy należy się uśmiechać, kiedy powiedzieć „dziękuję”, a kiedy się ukłonić. Nagle w Wigilię Bożego Narodzenia i szesnaste urodziny Yunjae wszystko się zmienia…

Apka
Karolina Wójciak

Karolina Wójciak w książce „Apka” porusza bardzo aktualny problem. Jej książka opowiada o nastolatku imieniem Leon, który umawia się z Sandrą na randkę. Nie przypuszcza jednak, że to zwykłe wyjście zostanie zrelacjonowane na Instagramie, w dodatku na żywo! Po zaistniałej sytuacji zmaga się z ogromnym hejtem oraz upokarzaniem – zarówno przez znajomych, jak i obcych. Na własnej skórze przekonuje się, czym jest hejt i jak czuje się jego ofiara.

 

 

Baśniowa opowieść
Stephen King

„Baśniowa opowieść” przedstawia życie Charliego. Trzeba wiedzieć, że jego losy nigdy nie były usłane różami – matka chłopaka zmarła, a ojciec zamiast odpowiedzialności wybrał regularne zaglądanie do kieliszka. Dzień, w którym nastolatek dowiaduje się, że świat, jaki zna, nie jest jedynym, sprowadza na niego dodatkowe brzemiona.
Czy Charliemu starczy odwagi, by ochronić oba wszechświaty przed zniszczeniem? Czy znajdzie w sobie siłę potrzebną do przeciwstawienia się złym wzorcom i postąpi inaczej niż jego ojciec, nie pozwalając, by słabości przejęły kontrolę nad czynami?

 

Dolores Claiborne
Stephen King

Czasem, żeby żyć, trzeba zabić.
Wysepką Little Tall wstrząsa wiadomość o zabójstwie bogatej Very Donovan. Podejrzenie natychmiast pada na jej wieloletnią opiekunkę,  Dolores Claiborne. Wszyscy w okolicy wiedzą, że praca u pani Donovan była prawdziwym piekłem. Dolores miała więc powody, by nienawidzić chlebodawczyni.

 

 

Rzeka zaklęta
Rebecca Ross

Genialna powieść fantasy Rebekki Ross.
Jack Tamerlaine od dziesięciu długich lat nie postawił stopy na Cadence. Opuścił wyspę jako chłopiec, by uczyć się na barda. Początkowo zagubiony i osamotniony z czasem pokochał kontynent. Po latach nauki miał właśnie zostać asystentem na uniwersytecie. Kiedy jednak młode dziewczęta zaczynają znikać z wyspy, mężczyzna odpowiada na wezwanie przywódcy klanu i wraca, by razem z Adairą, swoją nemezis i odwieczną rywalką z dzieciństwa, pomagać w poszukiwaniach zaginionych.

 

Sąsiad. Detektyw D.D. Warren
Lisa Gardner
Dziennikarz Jason Jones w środku nocy zgłasza zaginięcie swojej żony Sandry. Okazuje się, że po powrocie do domu zastał w nim tylko czteroletnią córkę, a jego żona zniknęła. Zgłoszenie zaginięcia zajęło mu jednak aż 3 godziny. Detektyw D.D. Warren prowadzi śledztwo i próbuje dowiedzieć się, co się naprawdę stało – czy mamy do czynienia z ucieczką, porwaniem, a może zabójstwem? Fakt, że mąż zgłosił zaginięcie dopiero po kilku godzinach, stawia go w bardzo niekorzystnym świetle. Co więcej, zamiast pomagać policji w śledztwie, to Jason wydaje się je utrudniać.

 

 

The Love Hypothesis
Ali Hazelwood
„The Love Hypothesis” to powieść romantyczna, która generuje wiele zabawnych wypadków. Olive Smith jest doktorantką na wydziale biologii Uniwersytetu Stanforda. To bardzo pilna, inteligentna, a przy tym ambitna młoda kobieta, która przede wszystkim skupia się na swojej pasji. Mimo tego ma swoje kompleksy i nie potrafi od nich uciec. Dopiero co rozstała się ze swoim dotychczasowym chłopakiem, Jeremym. Ten podoba się jej przyjaciółce, Anh. Olive chce więc udowodnić, że nic jej już z nim nie łączy, dlatego postanawia pocałować pierwszego mężczyznę, jakiego spotka…

Zobacz, co zrobiłeś
Matthew Farrell
W takich chwilach wrogów trzyma się blisko, a rodzinę jeszcze bliżej. W obskurnym motelu w Filadelfii zostaje znalezione okaleczone ciało kobiety. Technik kryminalistyki Liam Dwyer zakłada, że będzie to kolejne „typowe” miejsce zbrodni. Ofiarą nie jest jednak przypadkowa dziewczyna. To Kerri, była kochanka Liama, którą niedawno porzucił, by ratować swoje małżeństwo. To nie jedyny problem mężczyzny. Nie pamięta on, gdzie był ani co zrobił w noc morderstwa, a wszystkie dowody wskazują na niego…