3 lipca 2017

Materiały dla uczniów

Drodzy uczniowie, przesyłamy Wam propozycje książek, które warto przeczytać w chwilach wolnych od nauki.

To pierwsza część naszych propozycji, co kilka dni będziemy przesyłać Wam drogą mailową nowe tytuły warte Waszej uwagi.

Na portalu https://doci.pl/ można pobrać książki w formie audiobooków i w formacie pdf

  1. Maggie Stiefvater: Król kruków,

Pierwszy tom magicznej sagi. Jedna dziewczyna i trzech chłopaków. Blue pochodzi z rodziny wróżek, jest medium do kontaktów ze światem zmarłych. Gansey, Adam i Ronan, trzej przyjaciele z elitarnej szkoły dla chłopców, obsesyjnie poszukują tajemniczych linii mocy legendarnego Króla Kruków – Glendowera. Z ich powodu pozornie ciche i spokojne miasteczko staje się scenerią niezwykłych wydarzeń…

  1. Matthew Quick: Wybacz mi, Leonardzie,

Leonard Peacock kończy osiemnaście lat. Z tej okazji szykuje prezenty dla przyjaciół, goli głowę na łyso i zabiera do szkoły pistolet… To książka o szukaniu zrozumienia i buncie przeciwko zasadom, którymi kierują się dorośli.

  1. Jandy Nelson Oddam ci słońce,

Bliźnięta Noah i Jude od zawsze stanowiły jedność. Byli utalentowani artystycznie, łączyła ich miłość do sztuki, mieli niepohamowaną wyobraźnię i… skomplikowane charaktery. Ona – zbuntowana, odważna, popularna, ale niedoceniana przez matkę. On – uczuciowy, skryty, nieumiejący dopasować się do oczekiwań ojca. Oboje wyjątkowi. Oboje tak samo pragnący miłości i akceptacji.

  1. John Green: 19 razy Katherine,

Colin Singleton to nastolatek gustujący w dziewczętach wyłącznie o imieniu Katherine. Jak się jednak okazuje każda z nich, prędzej czy później go rzuca. Żeby była jasność.. ta sytaucja miała miejsce już 19 razy.

  1. Marissa Meyer: Cinder,

Ulice Nowego Pekinu zapełniają ludzie i androidy. Szaleje śmiertelna zaraza. Bezlitośni księżycowi ludzie patrzą z kosmosu, czekając na swoją okazję. Nikt nie wie, że los ziemi spoczywa w rękach jednej dziewczyny…
Cinder, utalentowana mechanik, jest cyborgiem. Tym samym należy do obywateli drugiej kategorii. Jej przeszłość to tajemnica…

  1. John Green: Papierowe miasta,

Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – ma osiemnaście lat i od zawsze jest zakochany w zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum.
Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego.