Od 3 listopada 2019 r. nasza szkoła realizuje dwuletni projekt „Wspólny rynek – wspólne doświadczenie – wspólny rozwój” z programu POWER. W ramach projektu 78 uczniów klas III zrealizuje staże zawodowe w przedsiębiorstwach w Hiszpanii – w miastach Ubeda i Sewilla. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież będzie miała możliwość podniesienia umiejętności zawodowych, kompetencji językowych oraz rozwoju osobistego. Projekt jest realizowany we współpracy z partnerem – firmą Euromind Projects SL.

2 lutego 2020 r. do Ubedy wyleciała pierwsza grupa uczniów – 9 logistyków i 9 ekonomistów – wraz z opiekunami. Wszyscy uczestnicy zostali odpowiednio przygotowani do stażu za granicą poprzez dodatkowe zajęcia (językowe, kulturowe i pedagogiczne). Z pewnością dla wszystkich uczniów udział w staż wiązał się z wieloma nowymi doświadczeniami i przeżyciami (np. pierwszy w życiu lot samolotem ;).

Nasi stażyści mieli możliwość zwiedzenia zabytkowych miast hiszpańskich – Cordoby i Sewilli, zorganizowano im też naukę flamenco oraz wieczór tapas i wizytę w muzeum garncarstwa. Oczywiście najważniejszym elementem wyjazdu były praktyki w firmach, realizowane według programów opracowanych dla zawodów technik ekonomista i technik logistyk. Nasi uczniowie (a także opiekunowie 😉 ) sprawdzili się znakomicie, wszyscy byli bardzo chwaleni za zaangażowanie i kompetencje. Nawiązane zostały kontakty, które być może zaowocują w przyszłości kolejną współpracą, tym razem już na zasadach pełnoprawnego zatrudnienia.

Niestety, sytuacja na świecie, związana z epidemią Covid-19 uniemożliwiła chwilowo kontynuację projektu. Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy i kolejne grupy naszych uczniów będą również miały tak wspaniałą możliwość podnoszenia swoich kompetencji zawodowych.

 

Fotorelacja z wyjazdu

Nie ma zdjęć w tej galerii.