Pierwsza Konferencja Uczniowska „Od szkolnej klasy do biznes klasy”

W dniach 10 i 11 kwietnia 2024 odbyła się pierwsza Uczniowska Konferencja pod nazwą “Od szkolnej klasy do biznes klasy”. Ideą konferencji było zaprezentowanie uczniom jak osiągnąć sukces w biznesie będąc absolwentem Ekonomika. Pierwszego dnia zaproszeni prelegenci opowiadali o swojej drodze do własnej firmy.

Szczególnie ważne opinie na ten temat przedstawili nasi absolwenci, którzy po ukończeniu szkoły realizując swoje marzenia założyli własne firmy w różnych branżach i opowiedzieli o swoich doświadczeniach.
Wystąpili dla nas następujący prelegenci:

 • Jarosław Nieradka, który przedstawił dzisiejsze możliwości rynku pracy i biznesu,
 • Andrzej Kizimowicz, który opowiedział o biznesie z punktu widzenia finansów.
 • Joanna Sumińska oraz Magdalena Kurdziel pracujące na stanowiskach managerskich działu sprzedaży i marketingu Hotelu Ruben,
 • Kamila Przybylska – właścicielka biura podróży,
 • Edyta Juszkiewicz – właścicielka punktów handlowych stacjonarnych i sklepów online,
 • Absolwenci Ekonomika: Grzegorz Hryniewicz – przedsiębiorca, muzyk, społecznik, wykładowca, Tomasz Olejniczak – właściciel biura rachunkowego, Kamil Łyskawa – ekspert finansowy, Ewa Pawełczak wraz z partnerem Danielem Pawłowskim prowadzący szkołę nauki jazdy.Na zakończenie wystąpiła Natalia Walewska-Wojciechowska coach w “Rozmowy Rozwojowe” oraz Prezes Fundacji “Zacznij od zmiany”, która opowiedziała jak zostać liderem swojego życia.
  Odbiorcami prelekcji byli uczniowie klas III-V naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze. Całość prowadzili nauczyciele Sylwia Piotrowska, która oprócz pracy jako nauczyciel jest właścicielem firmy i doradcą biznesowym oraz Karol Taraszkiewicz i Dorota Ziembińska-Maj.
  Drugi dzień konferencji to nauka przez doświadczenie czyli rozgrywki gry managerskiej. Tego dnia pięć czteroosobowych zespołów wcielało się w role różnych firm działających na symulowanym rynku. W tej rywalizacji spotkały się firmy z branży handlowej, finansowej, logistycznej, produkcyjnej i marketingowej, a całe wydarzenie obserwował rynek, czyli uczniowie naszej szkoły. Rynek to także eksperci, którzy oferowali swoją pracę lub doradztwo bazując na wiedzy zdobytej na lekcjach w szkole. Uczniowie reprezentujący dane firmy pod okiem jury składającego się z nauczycieli naszej szkoły: Doroty
  Ziembińskiej-Maj, Magdy Bisak i Karola Taraszkiewicza, wykonywali kolejne zadania, których celem była prezentacja swojej firmy, komunikacja między firmami i rynkiem oraz szczegółowe zadania ściśle
  powiązane z branżą. W celu jak najlepszej symulacji rzeczywistości na uczestników gry czyhały różne pułapki, np. zmieniające się warunki rynkowe lub mandaty udzielane przez różne Urzędy za uchybienia
  formalne podczas wykonywania zadań.
  Nad poprawnym przebiegiem rozgrywek oraz prowadzeniem gry managerskiej czuwała Pani Sylwia Piotrowska – na bieżąco podsumowując kolejne etapy.
  Zabawa przebiegała w atmosferze ogromnych emocji, a uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, działając w warunkach konkurencji oraz pod presją czasu. Konferencja pozwoliła wysnuć mnóstwo ciekawych wniosków i spostrzeżeń dotyczących zapotrzebowania na dane zawody czy też znajomość języków obcych.

Idea konferencji bardzo się spodobała, uczniowie byli zadowoleni i już planują podobne rozgrywki na przyszły rok.

Galeria zdjęć

http://drive.google.com/drive/folders/1WJbKKEYatdUcGwWqAG4qsCu8VRgFZf-g