Kraków 2019 – PROJEKT  ERASMUS+

W dniach 13-19.10.2019 odbyła się nasza wymiana w ramach projektu Erasmus+ ze szkołą Kaufmännische Lehranstalten Bremerhaven. Jest to nasze trzecie w historii przedsięwzięcie z tą szkołą. Również i tym razem projekt był wspaniały, atrakcyjny i udał się w stu procentach. J Wielką zasługą był bogaty program wyjazdu, jak i wspaniale integrująca się młodzież. Zwiedziliśmy oczywiście krakowski Stary Rynek, zamek Wawel, Żydowskie Muzeum Galicja, Kopalnię Soli „Wieliczka” i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Młodzież wzięła udział w warsztatach o prawach człowieka, w warsztatach integracyjnych oraz   w miejskiej grze terenowej.   Projekt został zorganizowany i przeprowadzony przez p. Annę Białostocką i p. Annę Ksepko.

 

 

 

 

 

 

 

Zuzia, klasa 2hlh

„Wycieczka była wspaniała. Kraków to cudne miasto. Najbardziej z zabytków urzekł mnie Wawel
i Stary Rynek. Nasi koledzy z Niemiec byli bardzo sympatyczni. Jestem jak najbardziej za organizowaniem więcej takich wyjazdów.”

Ola, klasa 2fl

” Wyjazd do Krakowa zapadnie na długo w mojej pamięci, dostarczył mi wiele wrażeń. Najciekawszymi atrakcjami był Wawel oraz Kopalnia Soli w Wieliczce. Nabyłam nowe znajomości z kolegami/koleżankami z Niemiec, którzy byli bardzo otwarci na nas. Warto organizować takie projekty, ponieważ można zintegrować się z innymi ludźmi.”

Ola, klasa 2beh

„Wymiana polsko-niemiecka w Krakowie była świetna! Nie mogę wyróżnić najlepszej chwili z całego wyjazdu, ponieważ całokształt wyjazdu już jest najlepszy. Bardzo podobał mi się Wawel. Uczniowie z Niemiec są naprawdę świetni, mili, śmieszni i otwarci dla polskiej części wymiany. Uważam więc, że organizowanie takich wyjazdów jest super sprawą dla uczniów jak i nauczycieli.”

Oliwia, klasa 2hlh

„W terminie 13.10. – 19. 10. 2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie z Niemcami do Krakowa, na tydzień, w ramach projektu unijnego Erasmus+.  Każdy dzień był wyzwaniem, na szczęście obie grupy od samego początku bardzo się polubiły i zintegrowały, dlatego żadne zadanie nie stanowiło problemu. W ramach projektu mieliśmy okazję zapoznać się bliżej z naszą historią podczas pobytu w Auschwitz i Birkenau oraz Muzeum Żydowskiego  Galicja. Kraków to piękne miasto, więc w planach mieliśmy również zwiedzanie samego Wawelu i rynku.  Wszystko udało się zrealizować, nawet rejs statkiem po Wiśle. W czasie wolnym nasi uczniowie bliżej zapoznali się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, rozmawiając ze sobą po niemiecku jak i po angielsku. Było bardzo twórczo i fantastycznie. Cały wyjazd jednogłośnie uważamy za udany.”

Daniel, klasa 2hlh

„Było bardzie fajnie. Cieszę się, że poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki z Niemiec i całego wyjazdu nie zepsuło nawet początkowe opóźnienie pociągu PKP Intercity.
Czy więcej takich wyjazdów? TAK.”

Sandra, klasa 2fl

” Wymiana była cudowna , najbardziej podobały mi się podchody oraz zwiedzanie Krakowa. Koledzy i koleżanki z Niemiec okazali się naprawdę fajni .Warto organizować takie projekty, ponieważ można poćwiczyć język oraz zawrzeć nowe znajomości .”

Fotorelacja >>>ALBUM