PODSUMOWANIE SZKOLNYCH TARGÓW KARIERY

Dnia 22 października 2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 „Ekonomik” odbyła się kolejna edycja Szkolnych Targów Kariery, organizowanych przez doradców zawodowych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Wydarzenie było okazją do zapoznania uczniów z bieżącą ofertą edukacyjną lokalnych szkół wyższych i policealnych, a także do zaznajomienia ich z instytucjami otwartymi na współpracę z młodymi ludźmi. Młodzież mogła również skorzystać z pośrednictwa pracy, indywidualnych spotkań z doradcami zawodowymi, a także konsultacji z doświadczonymi pracownikami agencji zatrudnienia. Największą atrakcją okazały się jednak spotkania z potencjalnymi pracodawcami podczas których uczniowie mogli zadawać pytania na temat procesu rekrutacji, skali wynagrodzeń, a także możliwych ścieżek awansu zawodowego.

Tegoroczne targi kariery zgromadziły w jednym miejscu aż 20 wystawców z Zielonej Góry oraz okolicznych miejscowości. Znaleźli się wśród nich przedstawiciele służb mundurowych, agencji zatrudnienia, instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, a także przedstawiciele najprężniej rozwijających się firm w województwie lubuskim (w tym eobuwie, Lumel, Expondo i Hertz System).

Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony Wystawców oraz młodzieży.  Przykuło także uwagę lokalnych mediów, które inicjatywę doradców promowały na antenie Radia Zielona Góra.

http://www.rzg.pl/75698/szkole-targi-kariery-w-ekonomiku/?fbclid=IwAR1hOEsYJ_w4x94Fl18AFQQ7F3Bz5GX9TLT-JcnrTu06S221ZstQsNcrzI4

Fotorelacja >>> ALBUM