Konkurs Startupow Uczniowskich – Sukces Ekonomika

W dniach 29.02.-01.03.2024 odbył się na Uniwersytecie Zielonogórskim pierwszy w naszym regionie Kongres Uczniowskich Startupu połączony z konkursem. Udział brało 18 zespołów startowych z rożnych szkol, w tym 5 zespołów z Ekonomika.

Każdy zespól jednego dnia miał 20 min na zaprezentowanie swojego projektu Start upu przed komisją złożona z ekspertów, a drugiego dnia brał udział w kreatywnych warsztatach ze studentami V roku oraz wykładowcami psychologii.

Uczniowie mieli pierwszą poważną okazje zmierzyć się ze stresem związanym z wystąpieniem przed publicznością złożona z konkurencyjnych zespołów, ich opiekunów oraz ekspertów oceniających ich pomysł. Poczuli ducha rywalizacji odpierając pytania konkurentów mające na celu obnażyć słabe punkty ich projektów. Jednak mimo wszelkich trudności drugie i trzecie miejsce na podium zdobyły zespoły z naszej szkoły:

miejsce II – chłopcy z 1bh z projektem startupu pt. Droneat:
1. Marcel Kaliszek
2. Vladyslaw Korchevskyi
3. Mateusz Rachuba
4. Dominik Kot
miejsce III – dziewczyny z 2be z projektem startupu pt. Moja Sfera:
1. Maria Rogala
2. Oliwia Andrusik
3. Maja Bielak
4. Emilia Noga

2/3 podium było nasze! Niemniej wszystkie nasze zespoły spisały się na medal i bardzo serdecznie im gratulujemy! Niezależnie od werdyktu jury, wszystkie zespoły wygrały ogromne doświadczenie w pracy zespołowej, kreatywnej oraz sztuce autoprezentacji i panowania nad stresem.

Kolejne zmagania startupowe za rok!

Galeria zdjęć

 

 

Skip to content