Wyjazd integracyjny do Cottbus

Dnia 23. 04. 2018 odbył się wyjazd integracyjny do Cottbus. Wyjazd ten miał na celu integrację z uczniami pochodzenia Niemieckiego. Dzięki temu wyjazdowi mogliśmy poznać język Niemiecki z nieco innej strony. Język który wcześniej znaliśmy tylko z podręczników i lekcji języka Niemieckiego, w rzeczywistości wydał nam się o wiele prostszy zważając na atmosferę podczas owego spotkania. Wszyscy obecni na tym spotkaniu byli nastawieni bardzo pozytywnie, przez co błędy językowe popełniane z obu stron były bez problemu wyjaśniane w celach edukacyjnych.
W trakcie tego spotkania zjedliśmy wspólnie śniadanie, jak i obiad przygotowane przez uczniów Niemieckiej szkoły. W trakcie spotkania odbywały się także mecze piłki siatkowej, nożnej jak i tenisa stołowego co pozwoliło nam nawiązać lepszy kontakt.
W tym dniu mieliśmy możliwość zwiedzania miasta oraz zrobienia zakupów w okolicznych sklepach, co umożliwiło nam wykorzystanie wiedzy z języka Niemieckiego w praktyce.
Wyjazd ten wspominamy dobrze, czas spędzony z tamtejszą młodzieżą pokazał nam że nie taki diabeł straszny jak go malują, przez co nasze nastawienie do języka obcego zmieniło się diametralnie. Teraz chętniej chodzimy na zajęcia wiedząc jak luźno i w temacie posługiwać się owym językiem.

Klasa IC

Fotorelacja >>> ALBUM