Warsztaty dla handlowców

 

Warsztaty dla handlowców – maturzystki z klasy IV zorganizowały warsztaty „pierwszakom”

W piątek 20 kwietnia Iga Górniak, Natalia Jóźwiak, Paula Wojewódka i Weronika Maćkowiak uczennice klasy IV iho, kończące swą naukę na profilu handlowym przygotowały warsztaty dla uczniów klasy I beh, którzy zaczynają swoją przygodę z handlem.

Uczennice zaprezentowały młodym handlowcom tajniki związane z ich kierunkiem, przedstawiły ze swojej strony i zdobytego doświadczenia zalety nauki w zawodzie technik handlowiec. Wykorzystały zdobytą wiedzę z dziedziny marketingu i zaprezentowały ją w bardzo ciekawy sposób, podając praktyczne przykłady z rynku.

Młodzi handlowcy mieli okazję wykonać test Hartmana, który klasyfikuje temperament w czterech kolorach i omówić zalety każdego typu temperamentu wykorzystywane w zawodzie technika handlowca.

Ciekawym zadaniem był trening aktywnego słuchania, który pozwolił wspólnie wypracować zasady, pomagające identyfikować i wzbudzać potrzeby klienta, ponieważ zawód handlowca opiera się w dużej mierze na kontaktach z ludźmi.

Nie zabrakło też przerywnika w postaci zabawy integracyjnej, wzbudzającej kreatywność młodych ludzi.

Ponadto nasze „pierwszaki” poznały techniki wywierania wpływu na klientów na przykładzie sześciu reguł Roberta Cialdiniego. Czwartoklasistki przygotowały ciekawą prezentację, która zobrazowała przygotowany przez nie materiał.

Uczniowie pracowali przez trzy godziny i na koniec, pytali o możliwość realizacji kolejnej części takiego spotkania.

Warsztaty są potwierdzeniem świetnego przygotowania do przyszłej pracy techników handlowców. Brawo dla czwartoklasistek, które poświęciły swój czas i ciekawie zorganizowały zajęcia.

Zdjęcia >>> ALBUM

Opiekun handlowców
Dorota Ziembińska-Maj