SZYMON WAŁACH FINALISTĄ VI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY SPEDYCYJNO – LOGISTYCZNEJ

W dniach 7-8 kwietnia 2022 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie, odbył się finał centralny VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno–Logistycznej.
Naszą szkołę reprezentował w nim uczeń klasy III elp Szymon Wałach.

Rywalizacja o zwycięstwo, indeks Wydziału Ekonomicznego UG, nagrody rzeczowe oraz nagrody pieniężne była bardzo zacięta. W trakcie konkursu finaliści rozwiązywali test wielokrotnego wyboru oraz zadania opisowe. Przeważały trudne zadania obliczeniowe.

Miło nam poinformować, że Szymon Wałach uzyskał tytuł finalisty!

Swoją pracą, zaangażowaniem i determinacją zyskał indeks WE UG oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Olimpiada jest dedykowana dla uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji, a w szczególności kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-logistyk.

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do pierwszego etapu obecnej edycji zgłosiło się 5462 uczniów z 275 szkół. Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowało się 812 uczestników ze wszystkich województw. W finale wzięło udział 48 uczniów z całej Polski.

Warte odnotowanie jest, iż w rankingu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 „Ekonomik” zajmuje 5. miejsce w Polsce!

W dowód uznania za przygotowanie i opiekę naukową nad młodzieżą do wszystkich sześciu edycji olimpiady p. Sławomir Kruszelnicki otrzymał podziękowania od przewodniczącego Komitetu Głównego OOSL prof. UG dr hab. Przemysława Borkowskiego oraz nagrodę od Polskiej Izby Spedycji i Logistyki wręczoną przez prezesa PISiL p. Marka Tarczyńskiego.

Patronem Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Serdecznie gratulujemy!!

Zespół nauczycieli przedmiotów logistycznych i spedycyjnych

Galeria zdjęć