PROGRAM AU-PAIR W USA

Dnia 20 lutego 2020r. klasa IV dt oraz IV ch uczestniczyły w spotkaniu informacyjnym na temat zasad partycypacji w programie wymiany kulturowej „Au Pair in America”.

Spotkanie poprowadziła Pani Joanna Golucka – dwukrotna uczestniczka programu Au Pair w Stanach Zjednoczonych, a na co dzień  konsultantka programu na terenie województwa lubuskiego.

Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży z ideą programu, jego charakterem oraz warunkami, jakie należy spełnić, chcąc z niego skorzystać. Ponadto zajęcia miały zachęcić uczniów do korzystania z alternatywnych form rozwijania zdolności językowych, a także pokazać, że można z powodzeniem łączyć naukę z podróżowaniem oraz poznawaniem nowych kultur.

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia rozpoczęły się od wyjaśnienia młodzieży na czym polega program au pair, jak długo trwa i jakie niesie ze sobą korzyści. Prowadząca wiele uwagi poświęciła na podzielenie się swoimi własnymi doświadczeniami oraz refleksami. Opowiedziała zarówno o tym jak wyglądał jej codzienny plan dnia jako au pair, jak i o tym, co robiła czasie wolnym. Nie zabrakło również opowieści o podróżach oraz kursach zawodowych, jakie udało się jej ukończyć podczas realizacji programu.

Zainteresowanych udziałem w programie „Au Pair in America” zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej:www.aupair.aifs.pl.

Skip to content