JULIA DOBROWOLSKA I GABRYSIA SOKOŁOWSKA FINALISTKAMI OLIMPIADY „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”

8 kwietnia 2022 r. odbył się finał ósmej edycji organizowanej przez ZUS Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Olimpiada została zorganizowana w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Zarówno projekt jak i Olimpiada są objęte patronatami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

To ósma edycja Olimpiady. Od roku szkolnego 2021/2022 Olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. To oznacza, że laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Dodatkowo – dzięki współpracy ZUS z uczelniami – laureaci olimpiady otrzymują indeksy na wybrane kierunki np. administracyjne, prawne i ekonomiczne.

W tym roku do Olimpiady przystąpiła rekordowa liczba ponad 35 tys. uczniów z 947 szkół z całego kraju.

17 trzyosobowych zespołów walczyło o indeksy uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół wyższych w Polsce oraz nagrody rzeczowe w tym dwie uczennice naszej szkoły Julia Dobrowolska i Gabrysia Sokołowska z klasy IV ae, które zostały finalistkami.

Gratulujemy sukcesu!

Zespół nauczycieli przedmiotów ekonomicznych i handlowych