Jakub Małańczuk z klasy 4 dtp finalistą XLIX Olimpiady Geograficznej

W dniach 20-23 kwietnia w Katowicach odbyły się zawody finałowe XLIX Olimpiady Geograficznej, w których wzięło udział 121 uczniów z najlepszych liceów w Polsce. Jakub Małańczuk był jedynym uczniem z technikum w tym gronie, więc tym bardziej doceniamy fakt, że zawody finałowe ukończył z tytułem finalisty, co skutkuje zwolnieniem z egzaminu maturalnego z geografii.

Olimpiada Geograficzna to prestiżowa impreza, która w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 50-lecie. Zawody rozgrywane są w różnych konkurencjach wg standardów międzynarodowych, ponieważ zwycięzcy Olimpiady reprezentują Polskę na zawodach międzynarodowych.

Ogólnopolski etap Olimpiady Geograficznej połączony jest z bardzo atrakcyjnymi zajęciami, wycieczkami i warsztatami dla uczniów i ich nauczycieli. W tym roku były to m.in. warsztaty geologiczne w geoparku w Jaworznie, zajęcia w Planetarium Śląskim, wycieczka do kopalni węgla kamiennego Guido w Zabrzu, na Pustynię Błędowską, górniczej dzielnicy mieszkaniowej Nikiszowiec wpisanej na Listę Pomników Historii Polski, Jaworznickie Malediwy i Katowickiego Centrum Kultury o znaczeniu metropolitalnym.

50-ta edycja Olimpiady Geograficznej w przyszłym roku odbędzie się w Łodzi. Zainteresowanych uczniów zapraszam po szczegółowe informacje.

Jakub – ogromne gratulacje!

Aleksandra Kozikowska

Galeria zdjęć