III EDYCJA KONKURSU ZAWODOZNAWCZEGO JUŻ ZA NAMI!

Dnia 24 października 2019r. uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 „Ekonomik” wzięli udział w III edycji konkursu zawodoznawczego, organizowanego w ramach projektu unijnego: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”.

Inicjatywa przebiegała pod hasłem „Zawody przyszłości” i miała charakter drużynowej gry terenowej podczas której uczestnicy konkursu musieli w jak najkrótszym czasie dotrzeć do ukrytych na trasie punktów kontrolnych, a następnie zmierzyć się z przygotowanymi dla nich zadaniami.

Konkurs był również jedną z atrakcji zaplanowanych do realizacji w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Celem inicjatywy było przede wszystkim przybliżenie młodzieży profesji na które w najbliższej przyszłości będzie coraz większe zapotrzebowanie, a także zwrócenie uwagi na rosnącą rolę kompetencji, takich jak: umiejętność wyszukiwania i analizowania informacji, kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole czy zdolność do autoprezentacji.

W tegorocznej edycji konkursu wystartowało aż 8 zespołów, składających się z trzech osób. Każdy zespół musiał w ciągu 180 minut pokonać na pieszo 5-kilometrową trasę, na którą składało się 5 punktów kontrolnych, zlokalizowanych na terenie: banku BNP Paribnas Polska S.A, firmy Lumel S.A., agencji rekrutacji Idea HR Group, Wojskowej Komisji Uzupełnień oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Jedną z drużyn, która osiągnęła najwyższy wynik była reprezentacja CKZiU nr 3 „Ekonomik” w składzie: Kamil Timoszyk, Dominika Dziura oraz Natalia Kaczmarek, którzy wywalczyli 2 miejsce.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie 21 listopada 2019r. o godz. 9:30 w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” podczas II edycji konferencji na temat doradztwa zawodowego i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.