Wizyta z Liberca

Miło nam poinformować, że 05.06. gościem „Ekonomika” był Pan Jiři Kejzar – przedstawiciel Obchodni akademie z Liberca, najstarszej ekonomicznej szkoły średniej Czech o 160-letniej tradycji. W gronie dyrekcji szkoły, którą reprezentowały Barbara Bogacz-Szczepańska i Agata Ast, przedstawicieli Rady Rodziców i kadry pedagogicznej, czyli Panów Andrzeja Kizimowicza i Szymona Nużyńskiego omówiono perspektywy szeroko rozumianej kooperacji szkół.

Warto przy tej okazji zaznaczyć, że za inicjatywą stałych kontaktów ze stroną czeską stoi właśnie Pan Andrzej Kizimowicz, rodzic naszej uczennicy, który jest zdecydowanym orędownikiem zbliżenia w relacjach polsko-czeskich w zakresie wymiany doświadczeń naukowych i praktycznej nauki zawodu w szkołach.

Podczas zwiedzania „Ekonomika” nasz gość zapoznał się z profilami kształcenia, bazą lokalową, a przede wszystkim z wyposażeniem pracowni szkolnych. Dużo uwagi poświęcono również współpracy zagranicznej w ramach unijnych projektów.
Pan Jiři Kejzar miał także możliwość zwiedzenia centrum Zielonej Góry, a tym samym poznania uroków miasta, jego historii i tradycji. Gospodarze spotkania pokazali atrakcje turystyczne okolicy: ośrodek pięcioboju nowoczesnego w Drzonkowie, ruiny pałacu w Zatoniu oraz winnicę Stara Winna Góra w Górzykowie.

Liczymy, iż to spotkanie będzie początkiem trwałej i owocnej współpracy naszych szkół.

Skip to content