KONFERENCJA  “ OTWARTOŚĆ-MOBILNOŚĆ- WIELOKULTUROWOŚĆ”

W ramach realizacji projektu  Erasmus + „Migracja w UE – wzbogacenie i/lub zagrożenie?”
dnia 30 maja 2023 odbyła się KONFERENCJA EDUKACYJNA połączona z WYSTAWĄ i promocją KSIĄŻKI.  

Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus + wraz z partnerami  z Niemiec , Włoch oraz Hiszpanii.  Ponad 100 uczniów  było bezpośrednio zaangażowanych w projekt. Natomiast w działaniach projektowych brało udział ponad 600 osób.

 

W konferencji uczestniczyło 100  uczniów z  zielonogórskich szkół technicznych.  Na konferencji obecna również była Lidia Gryko, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty UM Zielonej Góry. Organizatorem i koordynatorem konferencji była Jadwiga Tomczyk. 

Podczas konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z  założeniami projektu, działaniami projektowymi. Przedstawione zostały również rezultaty  3 letniego projektu .

WYSTAWA

Wystawa stworzona przez uczestników projektu podczas spotkania podsumowującego w marcu 2023 w Paderborn . Wystawa prezentowana była do 21 maja 2023 w Muzeum Okręgowym Wewelsburg. Obecnie do dnia 24 czerwca prezentowana będzie dla uczniów naszej szkoły, grona pedagogicznego,  rodziców podczas zebrań, uczniów innych  szkół. Wystawa jest dostępna w sali konferencyjnej CKZiU nr 3 “ Ekonomik” w Zielonej Górze.

KONFERENCJA

Realizowany projekt stał się  impulsem do potraktowania tematu migracji horyzontalnie. Dzięki zaproszonym prelegentom słowa otwartość, mobilność, wielokulturowość, mogliśmy zobaczyć w wielu odsłonach, czasami zaskakujących dla audytorium.

Nasi szacowni prelegenci

👍 prof. Mariusz Kwiatkowski (Instytut Socjologii, Uniwersytet Zielonogórski)
“Zrozumieć ludzi w drodze”

👏dr Sławomir Piotr Baranowski (Instytut Psychologii)
“Rzeczywistość wielokulturowa”

👍dr Agnieszka Gandecka (Instytut Sportu, Turystyki i Żywienia
Wielokulturowość, czyli co z tego mamy”

👏  Radosław Rademenez Blonkowski
“Zdrowa Mowa”

W taką podróż 🗺️ wybierzemy się częściej 👍

KSIĄŻKA

Koordynator projektu Jadwiga Tomczyk zaprezentowała również podręcznik, który jest  rezultatem działań projektowych. Podręcznik składa się z dwóch części. Jedna dotyczy edukacji międzykulturowej (część teoretyczna).  Druga zawiera scenariusze zajęć.
Podręcznik zarówno w wersji anglojęzycznej jak i polskojęzycznej w formacie pdf dostępny będzie na stronie projektu https://sites.google.com/ekonomik.zgora.pl/migration/

Galeria zdjęć

Skip to content