Wyjątkowa lekcja w Narodowym Banku Polskim w Zielonej Górze

Uczniowie klasy 1 BHS pod opieką wychowawcy Pani Żanety Żak uczestniczyli w wyjątkowej lekcji dydaktycznej w Narodowym Banku Polskim w Zielonej Górze. Wyjście było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu ekonomii, finansów oraz funkcjonowania banku centralnego. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się, jaką rolę pełni NBP w gospodarce państwa, w jaki sposób dba o stabilność polskiej waluty oraz jak wygląda obieg pieniądza w Polsce.

Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia ciekawych prezentacji i materiałów edukacyjnych dotyczących historii pieniądza oraz zasad bezpiecznego zarządzania finansami. Lekcja była interesująca i angażująca, a zdobyta wiedza z pewnością przyda się w codziennym życiu. Wyjście do NBP pozwoliło połączyć naukę z praktyką i było cennym doświadczeniem dla całej klasy.