Wycieczka logistyków do CLIP S.A. oraz WSL

Dnia 23.05.2024 roku klasa 2FL pod opieką nauczycieli p. Agnieszki Ciągło oraz p. Sławomira Kruszelnickiego udała się na wycieczkę dydaktyczną do CLIP S.A. Intermodal Container Terminal w Jasinie k/Swarzędza oraz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

W trakcie wycieczki po CLIP S.A. zdobyliśmy wiedzę o funkcjonowaniu terminala intermodalnego. Terminal wyposażony jest w nowoczesny, dedykowany system IT, służący do ewidencjonowania ruchów i śledzenia lokalizacji składowania UTI – intermodalnych jednostek transportowych (kontenerów, naczep i nadwozi wymiennych).  

W Wyższej Szkole Logistyki, mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą kształcenia na uczelni oraz wysłuchać wykładu dotyczącego nowoczesnych technologii IT, wdrażanych do obiektów magazynowych i całego systemu dystrybucji.

Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze gdzie wiele się nauczyliśmy.

Joanna Wybranowska Klasa 2 fl

Opinie uczniów

Na wycieczce było bardzo interesująco mogliśmy zobaczyć jak pracuje i funkcjonuje terminal intermodalny. Dzięki opowieściom Pana który nas oprowadzał mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych technologii stosowanych w firmie. Drugą częścią wycieczki była wizyta w Wyższej Szkole Logistyki gdzie Pani opowiadała nam o szczegółach studiów. Wykład osobiście mnie nie zaciekawił, ponieważ nie jestem zbyt zainteresowana dalszą nauką, ale dobrze było posłuchać.

Gabrysia

Wycieczka odbyła się 23.05.2024 roku. Była bardzo interesująca i ciekawa. Podobał mi się cały jej przebieg ponieważ zobaczyliśmy dużo urządzeń wykorzystywanych w logistyce dzięki wprowadzeniu nas po firmie ,,Clip,, oraz mieliśmy okazję posłuchać bardzo ciekawego wykładu na WSL-u. Jestem z niej bardzo zadowolony. 

Paweł

Podczas wycieczki do Poznania odwiedziliśmy terminal intermodalny CLIP S.A. Osobiście bardzo mi się podobało, Pan oprowadzający nas po terenie zaciekawił mnie swoja wiedza oraz informacjami o funkcjonowaniu i pracy na terminalu. W Wyższej Szkole Logistyki Pani opowiadała nam o uczelni i o tym jak wygląda nauka w tej szkole, co było równie ciekawe, jednak o wiele bardziej podobała mi się pierwsza cześć wycieczki.

Wiktoria

Moim zdaniem wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana bez czekania. Bardzo dobre towarzystwo. Udany wyjazd. Szczególnie w firmie „Clip” mogliśmy zobaczyć jak pracuje terminal intermodalny.

Szymon

Galeria zdjęć