Wizyta w magazynie WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze

22 lutego klasa 3gs wybrała się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, aby zobaczyć wielki magazyn książek po modernizacji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć   zastosowane tam ognioodporne przesuwne regały z półkami o łącznej długości ponad 5 kilometrów.

Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych magazynu zgromadzono ponad 250 tysięcy książek różnego formatu.  Uczniowie zobaczyli również jak są naprawiane zniszczone książki, aby mogą dalej posłużyć  czytelnikom.
W magazynie na IV piętrze udało się zamontować 83 rzędy z ośmioma regałami, czyli 664 jednostkowych pojedynczych regałów. Dzięki przeprowadzonemu remontowi magazynu i zastosowaniu regałów przesuwnych znaleziono dużo miejsca na nowe książki.
Remont magazynu trwał kilka miesięcy, pakowanie całego księgozbioru tydzień, zaś wypakowywanie oraz układanie książek na nowych regałach zajęło pracownikom biblioteki siedem tygodni.
Był to pierwszy tak duży remont w tym magazynie od 40 lat, czyli od  początku istnienia biblioteki. W dalszej perspektywie jest przewidziana modernizacja magazynu znajdującego się na V piętrze biblioteki.

Łukasz Chamera

Fotorelacja: ALBUM