Wieści z komisji historyków…

19. lutego rozpoczęła się kolejna edycja programu organizowanego przez IPN „Historia na dużym ekranie”. Nasza młodzież uczestniczyła już w dwóch projekcjach. Mieli okazję obejrzeć filmy: „Miasto 44” i „Ułaskawienie”. Projekt potrwa do maja przed nami jeszcze dwa seanse.

22.lutego po raz kolejny nasza szkoła była współorganizatorem spotkania „Leć orle Biały” dla potomków powstańców wielkopolskich. Nasi goście mogli wysłuchać krótkiego montażu słownego w wykonaniu naszych uczniów z klasy IA oraz prezentacji „100 Wydarzeń na stulecie niepodległości”, którą zaprezentował Hubert Majchrzak uczeń klasy IIIel. Nasi goście w miłej atmosferze spędzili wieczór wspominając swoich przodków.

26.lutego odbył się konkurs organizowany przez Państwowa Komisję Wyborczą „Wybieram wybory”. Udział wzięło kilkunastu uczniów naszej szkoły. Wyniki poznamy w późniejszym terminie.

26.lutego zaprosiliśmy na spotkanie pana Krzysztofa Mazura z IPN, który przedstawił młodzieży ciekawy wykład na temat historii powojennej naszego regionu i animozji miedzy Zieloną Górą a Gorzowem Wielkopolskim. W interesującym wykładzie udział wzięły klasy IVet, IG, IVa, IVf.

6.03 z okazji obchodów Narodowego dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nasi uczniowie uczestniczyli w koncercie „Nasz dom-Elegia Pamięci Niezłomnych”.

W ciągu ostatniego miesiąca klasy IV-te zwiedziły wystawę poświęconą Stanisławowi Wyspiańskiemu i Muzeum Ilustracji Książkowej w Bibliotece im. C.K. Norwida.

Fotorelacja >>> ALBUM