21 listopada 2018

Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – podsumowanie 2018

 

Zbliża się ku końcowi 2018 rok, czas więc na podsumowanie…

Naprawdę wiele się działo…

Zresztą zobaczcie sami.

 

 

QUESTING – METODA PODNOSZENIA ATRAKCYJNOŚCI REGIONU

Kolejna grupa 10 uczniów  postanowiła zgłębić tajniki questingu. Przez dwa dni stworzyli nowa trasę questingu dla naszego miasta. Teraz tylko pozostaje nam przejść wyznaczonym szlakiem, który za pomocą licznych zagadek doprowadzi nas do wyznaczonego celu … „ukrytego skarbu”. Podejmiesz wyzwanie?


 

STAŻ ZAWODOWY UCZNIÓW

Upalne lato tego roku nie zniechęciło 97 uczniów do udziału w miesięcznych, płatnych stażach zawodowych w różnych przedsiębiorstwach naszego województwa. Poznawanie realiów życia zawodowego na pewno dla niektórych było bardzo pasjonujące.


 

STAŻ ZAWODOWY NAUCZYCIELI

Dwóch naszych szanownych nauczycieli, chcąc dorównać uczniom, również wybrało się na tygodniowy staż do zielonogórskich przedsiębiorstw. Staż kadry nauczycielskiej był wprawdzie zdecydowanie krótszy, ale…. nieodpłatny. Nauczyciele po ukończonym stażu w rok szkolny 2018/2019 weszli z nową wiedza i umiejętnościami, z którymi koniecznie chcieli się podzielić z uczniami.


 

PRAWO JAZDY

Ponad 80 uczniów „Ekonomika” podjęło się trudu zdobycia upragnionego „prawa jazdy”. Niektórzy uczestnicy kursu już mogą nawet pochwalić się własnymi samochodami, które dumnie parkują na parkingu szkolnym. Gratulujemy!


 

SAVOIR-VIVRE W BRANŻY TURYSTYCZNEJ

Savoir-vivre – zasady, które obowiązują zawsze i wszędzie! Tylko, jakie obowiązują w Chinach, a jakie w Wenezueli? Na to pytanie próbowało sobie odpowiedzieć 10 naszych uczniów kształcących się na kierunku technik obsługi turystycznej. Czy znaleźli odpowiedź?

Zapytajcie ich sami


 

ZAJĘCIA NA UZ

Uczniowie kształcący się na kierunku technik logistyk mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajęcia miały na celu podniesienie ich umiejętności i kompetencji zawodowych.


 

NOWOCZESNE TECHNIKI SPRZEDAŻY

Jak przekonać potencjalnego klienta do zakupu produktu? Nad tym rozwiązaniem tego problemu przez cztery dni pracowało 10 uczniów naszej szkoły. Czy znaleźli rozwiązanie? Pewnie przekonamy się za jakiś czas…


 

ANIMATOR CZASU WOLNEGO

Mnóstwo ruchu i zabawy mieli uczestnicy kursu animatora czasu wolnego. Grupa 20 uczniów przez dwa dni tańczyła, śpiewała i świetnie się bawiła. Uśmiech, pogoda ducha i chęć do zabawy z innymi to cechy dobrego animatora. Niewątpliwie uczestnicy kursu spełniają te wszystkie warunki.


 

KASJER WALUTOWY

Prawda czy fałsz? Z pewnością, jeśli chodzi o 12 uczestników kursu kasjera walutowego, nie mają z tym problemu – przynajmniej w kwestii pieniędzy J. Każdy „fake” walutowy zostanie przez nich natychmiast rozpoznany.


 

WÓZEK WIDŁOWY

Żaden magazyn nie obędzie się bez operatora wózka widłowego. Doskonale zdają sobie z tego sprawę uczniowie, kształcący się w zawodach technik logistyk i spedytor. Dlatego w tym roku 40 uczniów ukończyło z pełnym sukcesem kurs w tym zakresie. Gratulujemy!


 

KURS KELNERSKI

Czy wiesz czym różnią się kieliszki do białego i czerwonego wina? Jak wyglądają szczypce do homara? Jak należy odłożyć łyżkę po zjedzeniu zupy? Odpowiedzi na te pytania z pewnością zna 20 uczestników kursu kelnerskiego.


 

KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZAWODOWEGO

Trudno wyobrazić sobie pracownika działu logistyki bez znajomości języka angielskiego. Tę wyobraźnię ma niewątpliwie 15 naszych uczniów, którzy wzięli udział w 60-godzinnym kursie języka zawodowego.

Skip to content