15 maja 2018

Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – podsumowanie 2017

 

Zakończył się rok 2017! Czas więc na podsumowanie naszych działań w projekcie. A jest tego naprawdę dużo i mamy czym się pochwalić.

Od początku realizacji projektu wzięło w nim udział 282 uczniów naszej szkoły w najróżniejszych formach wsparcia.

 

 

STAŻ ZAWODOWY

W okresie wakacyjnym 75 uczniów ukończyło płatny, miesięczny staż zawodowy w przedsiębiorstwach prowadzących działalność zgodną z ich profilem kształcenia.


 

REZYDENT BIURA PODRÓŻY

Sześciu naszych uczniów, chcących poznawać inną kulturę, marzących o zamieszkaniu na jakiś czas w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji… w listopadzie ukończyło z sukcesem kurs Rezydenta biura podróży.

Gratulujemy!


 

SAVOIR-VIVRE W BRANŻY TURYSTYCZNEJ

Czy wiesz, że:

  • spacerowanie po ulicy trzymając partnera za rękę będzie uznane w Indiach za nieprzyzwoite,
  • w Somalii za podanie ręki kobiecie grozić może więzienie, a nawet egzekucja,
  • w Singapurze jest zakaz żucia gumy…

Wpadki grożą każdemu, kto w porę nie zapozna się z obyczajami innych krajów. Dlatego 10 naszych uczniów na przełomie listopada i grudnia ukończyło kurs Savoir-vivre w branży turystycznej, aby ustrzec się przed popełnieniem faux pas.

Gratulujemy znajomości poprawnej etykiety!


 

NOWOCZESNE TECHNIKI SPRZEDAŻY

Miesiące listopad i grudzień należały do 20 uczniów, którzy zostali wprowadzeni w wielki świat handlu w ramach szkolenia Nowoczesne techniki sprzedaży.

Uczestnicy, którzy rozpoczynają swoją przygodę w handlu, mieli możliwość poszerzyć swoje zdolności komunikacyjne i poznać nowoczesne techniki sprzedaży. Wszyscy kursanci zdali pozytywnie egzamin i otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłej sprzedaży!


 

ANIMATOR CZASU WOLNEGO

Grudzień dla naszych 20 uczniów upłynął pod hasłem ZABAWA przez wielkie Z.

Na kursie Animator czasu wolnego uczestnicy uczyli się, jak być pogodnym duchem, który łatwo nawiązuje kontakty, lubi ludzi, wykazuje entuzjazm w działaniu, inicjuje, zachęca, pobudza, doradza, instruuje i organizuje. Uff, jak tego dużo! Ale wszyscy dali radę i naprawdę świetnie się przy tym bawili.

Zresztą, zobaczcie sami.


 

AUTOPREZENTACJA I WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Po ukończeniu tego szkolenia dla naszej 15-tki uczniów nie jest już straszne żadne wystąpienie publiczne przed kamerą.

Uczniowie w trakcie kursu rozwinęli umiejętności profesjonalnej autoprezentacji i wystąpień publicznych. Poznali techniki argumentowania, nawiązania kontaktu ze słuchaczami, prowadzenia dyskusji oraz radzenia sobie ze stresem i trudnymi pytaniami. Zwiększyli poziom pewności siebie oraz popracowali nad poprawą własnego wizerunku. Nauczyli się pracy z mikrofonem i kamerą.

I stało się. Mamy w naszej szkole, cytując Dorotę Wellman, prawdziwe „zwierzaki telewizyjne”


 

KASJER WALUTOWY

Od grudnia w naszej szkole mamy 18 certyfikowanych kasjerów walutowych, którzy są profesjonalnie przygotowani do wykonywania zadań w tym zakresie.

Od dziś żadne fałszerstwa banknotowe nie umkną ich uwadze. Przy takich fachowcach możemy czuć się bezpiecznie.


 

SZKOLENIA W PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNYM UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w dodatkowych szkoleniach organizowanych przez PNT UZ, które miały na celu podniesienie ich wiedzy i kompetencji zawodowych. Młodzież ponadto miała możliwość zapoznania się z organizacją instytucji i jej strukturą.


 

PRAWO JAZDY

Do kursu prawa jazdy chyba nikogo nie trzeba przekonywać. W naszej szkole prawie wszyscy są zainteresowani zdobyciem tego upragnionego ”plastiku”, który pozwoli usiąść za kierownica wymarzonego auta.

W 2017 roku 85 uczniów dogłębnie poznawało przepisy ruchu drogowego.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy sukcesu na egzaminie!


 

QUESTING – METODA PODNOSZENIA ATRAKCYJNOŚCI REGIONU

Zamiast leniuchować i spać długo w weekend 10 naszych turystów opracowywało trasę questingu dla Zielonej Góry. Dzięki questingowi męczącą wycieczkę po naszym mieście, z być może nudnym przewodnikiem, zamienili w pasjonującą grę terenową. Dzięki niej możemy odkrywać nieznane miejsca i szukać skarbu. Na pewno pokochają ją mali i duzi wędrowcy, gdyż uczy i bawi!

Questing stawia turystykę na głowie!

Brawo kochani! Jesteśmy z Was dumni!


 

WIZAŻ I STYLIZACJA

,,Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”

W grudniu 4 nasze uczennice poznawały tajniki stylizacji i profesjonalnego makijażu, aby pomóc każdej kobiecie wydobyć i jak najlepiej wyeksponować drzemiące w niej piękno. Być może niedługo uczestniczki kursu będą zajmować się zawodowo celebrytkami z pierwszych stron czasopism

Brawo drogie Panie!


 

WÓZEK WIDŁOWY

W 2017 roku 43 uczniów zapragnęło pójść w ślady Roberta Kubicy. Jedyna różnicą były pojazdy. Zamiast na bolidach Formuły 1 uczestnicy „driftowali” na wózkach widłowych.

Po wyczerpującym kursie poziom wręcz cyrkowej umiejętności obsługi sprzętu pozwala naszym uczniom na wykorzystanie wózków do precyzyjnej gry w bierki.

Gratulujemy!

Skip to content