„Romeo i Julia idą do szkoły”

W „Ekonomiku” rozpoczął się kolejny projekt realizowany w ramach programu Erasmus +. „Romeo i Juli idą do szkoły” jest przedsięwzięciem, w ramach którego uczniowie z CKZiU nr 3 w Zielonej Górze wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionych szkół: Gustav-von-Schlör-Schule, Staatliche Fachoberschule und Berufsoberschule w  Weiden/Niemcy i IES Politécnico Jesús Marín w Maladze/Hiszpania wezmą udział w trzech wymianach młodzieży i wspólnie stworzą własne interpretacje dramatu W. Shakespeare.

W dniach 18-21 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie koordynatorów projektu. Mieliśmy przyjemności gościć Panią Inma Cepedello Dovao oraz Pana Jacob Weiß, koordynatorów ze szkół partnerskich. W ciągu tych kilku dni nauczyciele mieli okazje zobaczyć i zapozna się z oferta edukacyjną CKZiU nr 3 „Ekonomik” oraz zwiedzić Zieloną Górę i Wrocław.

 

 

 

 

 

 

Istotnymi wydarzeniami były spotkania z ludźmi, którzy na co dzień pracują w teatrze i organizują warsztaty przygotowujące młodzież do kariery aktorskiej.

Wraz z nauczycielami ze szkół partnerskich mieliśmy okazje zwiedzić Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego i spotkać się z Panią Tatianą Drzycimską – Rzecznikiem prasowym i koordynatorką projektów edukacyjnych.

Następnego dnia mieliśmy możliwość porozmawia na temat naszego projektu z Panią Emilią Adamiszyn – Konsultantem programowym ds. edukacji teatralnej z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

 

 

 

 

 

 

W trakcie obu spotkań mogliśmy zobaczyć jak funkcjonuje teatr „od zaplecza” i jak przebiega proces przygotowania do wystawienia sztuki teatralnej.  Uzyskaliśmy również cenne wskazówki do pracy dla przyszłych aktorów teatralnych, które wykorzystamy w kolejnych etapach projektu.

Projekt ten będzie dla wszystkich okazją nie tylko do nawiązania nowych przyjaźni i poznania kultur innych krajów, ale również doskonalenia umiejętności komunikacji w języku angielskim i zdolności artystycznych. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszę o kontakt z Panem Wojciechem Wiśniewskim.