Mateusz Górkiewicz laureatem XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Dnia 31 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca XIV Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną.W obecności sponsorów – przedstawicieli przedsiębiorstw logistycznych, władz i wykładowców Wyższej Szkoły Logistyki oraz mediów branżowychi edukacyjnych ogłoszono listę najlepszych młodych logistyków w kraju.
Z satysfakcją informujemy, że w tegorocznych zmaganiach uczeń klasy IV FLP Mateusz Górkiewicz zajął 3. miejsce! Wywalczył tym samym tytuł Laureata Olimpiady!
XIV edycja Olimpiady rozpoczęła się już w październiku 2022 roku, kiedy to przyszli logistycy z 236 szkół musieli odpowiedzieć na 25 pytań postawionych w teście. Walka była bardzo wyrównana, a do kolejnego etapu z grona ponad 5 tysięcy olimpijczyków zakwalifikowało się 692 uczniów. W zawodach II stopnia uczniowie 9 grudnia 2022 musieli odpowiedzieć na jeszcze trudniejsze pytania w teście wielokrotnego wyboru. Z tymi poradziło sobie najlepiej 57 uczestników, którzy 10 marca br. stanęli do walki o zwycięstwo podczas finałowego etapu Olimpiady.
Mateusz znalazł się w elitarnym gronie młodych logistyków w kraju. Trud przygotowań został uwieńczony wspaniałym rezultatem, indeksem z opłaconym pierwszym rokiem studiów w WSL, zaproszeniem na staż w firmie Kühne+Nagel, nagrodami rzeczowymi oraz zwolnieniem z części pisemnej egzaminu zawodowego. Tak znaczący sukces to mocny punkt w CV, który Mateuszowi może otworzyć drzwi do kariery zawodowej. Opiekunem naukowym był p. Sławomir Kruszelnicki.

GRATULUJEMY!!!!

Zespół nauczycieli przedmiotów logistycznych

Galeria zdjęć

Skip to content