Marek Miakisz laureatem VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

W dniach 13-14 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się etap centralny VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Do końcowego etapu przystąpiło 30 finalistów, wyłonionych spośród ponad 5,5 tysiąca uczestników z całej Polski. Rywalizacja o zwycięstwo, indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, nagrody finansowe oraz rzeczowe była bardzo zacięta.

Miło nam zakomunikować, że uczeń klasy IV EL Marek Miakisz w ostatecznej klasyfikacji zajął 7. miejsce w kraju! Zdobywając tytuł Laureata Olimpiady!

Zanim jednak odbyły się zmagania finałowe Uniwersytet Gdański – organizator olimpiady zapewnił uczestnikom  wiele  atrakcji  m.in.:

  • wizytę studyjną na Polsat Plus Arena Gdańsk;
  • zwiedzanie historycznych terenów Stoczni Gdańskiej i ECS.

Warte odnotowania jest, że Marek był jedynym olimpijczykiem z naszego województwa.
Zdobyty tytuł laureata jest dla niego wspaniałym podsumowaniem 4-letniego kształcenia na kierunku technik logistyk. Pracowitość i zaangażowanie, jakim się wykazał w zdobywaniu wiedzy zostało nagrodzone.

Olimpiada jest dedykowana dla uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji, a w szczególności kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-
logistyk. Patronem VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej było Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Galeria zdjęć

Opiekunem naukowym był p. Sławomir Kruszelnicki.

GRATULUJEMY!!!

Zespół nauczycieli przedmiotów logistycznych