KONFERENCJA – „Między szkołą a rynkiem pracy – Kariera, kompetencje, kreatywność”

W dniu 3 grudnia 2021r w naszej szkole odbyła się konferencja w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra – projekty poza formułą ZIT”.  Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania  było: „Między szkołą a rynkiem pracy – Kariera, kompetencje, kreatywność”. W wydarzeniu udział wzięli dyrektorzy szkół, pedagodzy doradcy zawodowi.

Podczas konferencji mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji m.in. Pani Jolanty Tajchert – doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Pana Rafała Wesołowskiego doradcy biznesowego z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Pani Kseni Wilaszczyk – specjalisty ds. Komunikacji z Ekoenergetyki -Polska S.A.

Wydarzenie to było okazja do pogłębienia swojej wiedzy na temat spółdzielni uczniowskiej, która interdyscyplinarnie kształtuje i rozwija rozmaite kompetencje i umiejętności młodych ludzi. Rozmawialiśmy również o rynku pracy kształtowanym przez zaawansowane technologie o kompetencjach przyszłości i elastycznym dostosowaniu się do zmian.

Uczestnicy konferencji mieli także możliwość  zwiedzenia naszych pracowniami specjalistycznych wyposażonych w ramach projektu, a także zapoznania się z organizacją kształcenia zawodowego CKZiU nr3 „Ekonomik”.

Więcej >>> Galeria zdjęć