Katarzyna Marczewska finalistką XI. Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 8-11 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbył się etap centralny XI. Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki. Decyzją organizatorów XI. Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej przebiegła pod hasłem „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”.

W finale uczestniczyło 30 najlepszych uczniów z klas hotelarskich z całego kraju, którzy zostali wyłonieni w trakcie zmagań w eliminacjach okręgowych. Etap centralny olimpiady był podzielony na dwie części. Pierwszy etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi etap  sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi zagranicznego gościa w recepcji hotelowej oraz obsługi konsumenta w restauracji.

Uczestnikom  olimpiady  zapewniono  wiele  atrakcji  m.in.:  pokazy i warsztaty gastronomiczne, a także wycieczki do nowoczesnych kołobrzeskich hoteli.

 

 

Gratulujemy Kasi uzyskania tytułu finalistki Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
i życzymy kolejnych sukcesów

 

 

Beata Powchowicz
Zespół Nauczycieli Hotelarstwa i Turystyki