Hotelarze w Hotelu*** Retro w Zielonej Górze

29 maja 2018 r. uczniowie z kl. II „ch” udali się na wycieczkę dydaktyczną do Hotelu Retro *** w Zielonej Górze. Po raz kolejny pod okiem Pani Beaty Powchowicz młodzi hotelarze mieli okazję skonfrontować nabytą wiedzę z praktyką.

Trzygwiazdkowy Hotel Retro mieści się w kamienicy przy samym dworcu PKP. To w nim od ponad 100 lat z przerwami mieści się restauracja oraz pokoje gościnne dla turystów odwiedzających Zieloną Górę.

Już od progu zabytkowy obiekt oczarował nas klasycznym, pełnym harmonii i stylowym wnętrzem. Byliśmy pierwszą wycieczką, która miała okazję zwiedzać hotel. Manager obiektu powitał nas z ogromną życzliwością i dołożył wszelkich starań, aby profesjonalnie i wyczerpująco oprowadzić nas po obiekcie.

Mieliśmy okazję zobaczyć, zarówno pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, jak i apartamenty, czyli pokoje o podwyższonym standardzie. Wszystkie zostały wyposażone w dbałości o najmniejsze szczegóły. Bogato urządzone jednostki mieszkalne, marmurowe łazienki, liczne lustra, dominacja kolorów ziemi: brązów, bieli i szarości wywarły na nas ogromne wrażenie.

Podczas zwiedzania mieliśmy okazję zapoznać się w praktyce z wymogami kategoryzacyjnymi dot. usług i wyposażenia obiektu. Manager Hotelu dokładnie omówił zagadnienia z tym związane. Udzielił nam również szczegółowych informacji na temat planowanych inwestycji związanych z przebudową obiektu.

Po zwiedzaniu Hotelu, bogatsi w praktyczną wiedzę, wróciliśmy na zajęcia szkolne. Oczekujemy z niecierpliwością na kolejną eskapadę.

Bardzo dziękujemy Właścicielom Hotelu za poświęcony czas oraz przekazanie cennych informacji nt. funkcjonowania obiektu.

Fotorelacja >>> ALBUM

Tamara Stasińska