Gala SIGG w Ekonomiku

W dniu 15 maja 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze odbyła się Gala Regionalna Projektu SIGG16 (Szkolna Internetowa Gra Giełdowa). Z województwa lubuskiego wyróżnionych zostało 5 najlepszych zespołów z pierwszego i 5 z drugiego etapu gry.
SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczniowie pod opieką nauczyciela zakładają swoje zespoły (od 2 do 4 osób). Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy.

Uczestnicy poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty, a następnie wspólnie dokonują wirtualnych transakcji. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów jest pomnożenie posiadanych środków.

SIGG to praca zespołowa, śledzenie informacji rynkowych i notowań, wspólne podejmowanie decyzji inwestycyjnych, a finalnie – dokonywanie transakcji. To świetne przygotowanie do inwestowania własnych, prawdziwych pieniędzy w przyszłości.

Zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych

Fotorelacja >>> ALBUM