Dzień przedsiębiorczości w hipermarkecie Carrefour

W piątek dnia 18 maja 2018 roku grupa handlowców z klasy 1 beh była na wycieczce dydaktycznej w sklepie Carrefour. W ramach wycieczki pod hasłem „Dzień Przedsiębiorczości” uczniowie zobaczyli jak w praktyce funkcjonują magazyny, jak odbywają się przyjęcia towarów, porównywali swą wiedzę w dziedzinie merchandisingu i organizacji sali sprzedażowej z praktyką, przyjrzeli się produkcji pieczywa, organizacji pracy kas i działu personalnego, a także podejrzeli monitoring w sklepie.

Profesjonalnie i wyczerpująco po kolejnych działach oprowadzały uczniów wieloletnie pracownice sklepu.

Pani Katarzyna, zastępca kierownika działu przyjęcia towarów, szczegółowo przedstawiła uczniom zasady funkcjonowania magazynów od zagadnień technicznych po harmonogramy i dokumentację. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się jak wygląda rozładunek towarów i dokonać kontroli ilościowej jednej palety z dostawy.

Pani Natalia, kierownik działu produktów dużej konsumpcji, zaprezentowała zagadnienia dotyczące organizacji sali sprzedażowej, wykładania towarów, etykiet cenowych i ciekawostki z zakresu technik wpływania na klienta. Przedstawiła też zalety korzystania z własnych marek firmowych, oraz wyjaśniła w jaki sposób Carrefour włączył się w promowanie zdrowego odżywiania. W akcji „Zdrowie na talerzu” w sklepach Carrefour pojawiły się plakaty przypisujące produkty do odpowiedniej grupy żywności np. tłuszcze, białka, zboża, itp., co może pomóc w zakupach.

Natomiast pani Aldona, kierownik działu kas oraz pełniąca obowiązki personalnej, która była organizatorem całego Dnia Przedsiębiorczości, przedstawiła funkcjonowanie kas, piekarni i działu personalnego. Uczniowie byli zainteresowani, co należy zrobić, by dostać się do pracy w hipermarkecie, a pani Aldona cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania.

Na wycieczce panowała bardzo miła atmosfera, pracownicy sklepu przyjęli nas bardzo serdecznie i umówiliśmy się na kolejną wizytę w następnym roku szkolnym. Bardzo dziękujemy dyrekcji hipermarketu Carrefour za zgodę na organizację „Dnia Przedsiębiorczości, a paniom Katarzynie, Aldonie i Natalii za czas poświęcony uczniom i przekazanie profesjonalnej informacji.

Dorota Ziembińska-Maj

Fotorelacja >>> ALBUM

Skip to content