Dzień Języków Obcych

W dniu 11 grudnia 2018r. przy współpracy nauczycieli z podkomisji języka angielskiego i niemieckiego odbył się w CKZiU Ekonomik „Dzień Języków Obcych”.

W tym roku w ramach Dnia Języków Obcych szczególny nacisk położono na wykorzystanie urządzeń mobilnych w uczeniu się języków obcych.

Specjalnie przygotowane materiały filmowe oraz quiz językowy w aplikacji Kahoot! przybliżały uczniom możliwości jakie dają aplikacje mobilne w poszerzaniu umiejętności językowych. Uczniowie mieli, m.in. możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu kultury i języka rozwiązując „Test wiedzy o Wielkiej Brytanii, USA i Australii”.

Dodatkowo przeprowadzono konkurs poświęcony językowi hiszpańskiemu oraz prezentację starych książek niemieckich napisanych w gotyku.

Uczniowie mieli okazję spróbować także specjałów kuchni hiszpańskiej oraz niemieckiej….. 🙂 Dzień Języków obcych odbył się ramach grudniowych atrakcji związanych z nauką języków obcych. Wcześniej miał miejsce wyjazd do Cottbus w ramach projektu polsko-niemieckiego (5 grudnia) oraz Drezna (7 grudnia).

Ostatnim elementem dni języków obcych w Ekonomiku było wyjście w czwartek, 13 grudnia 2018 r. grupy naszych uczniów do Biblioteki Obcojęzycznej na spotkanie z Amerykaninem Michaelem Rayem Sholarsem, trenerem zielonogórskiego zespołu futbolu amerykańskiego „Wataha”.

Fotorelacja >>> ALBUM

 

Skip to content