Projekt: „Wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego na terenie Zielonogórsko-Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego – Czas na zawodowców” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze Europejskie na wsparcie dla obywateli, Działanie 6.7 Edukacja – ZIT.

Celem projektu jest zapewnienie i utrzymanie wysokiej jakości edukacji zawodowej, zwiększenie szans uczniów na rynku pracy, a także podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli i uczniów szkół i placówek kształcenia zawodowego.

W ramach projektu przewidywane jest objęcie wsparciem 955 uczniów i 59 nauczycieli kształcenia zawodowego.

Liderem w projekcie jest Miasto Zielona Góra.

Realizatorami projektu są: Zespół Szkół Technicznych (ZST), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 Ekonomik, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego (ZSiPKZ).

Wartość całkowita projektu wynosi 1 674 384,16 PLN, natomiast wartość dofinansowania wynosi 1 423 226,54 PLN.

Termin realizacji projektu: od 01.09.2024 roku do 31.08.2026 roku.

DLA KOGO?

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych (ZST), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 Ekonomik oraz Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego (ZSiPKZ).

Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w doradztwie zawodowym, szkoleniach/kursach, natomiast nauczyciele wezmą udział w szkoleniach/kursach lub stażach zawodowych.

Aby wziąć udział w projekcie należy zapoznać się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie i złożyć Dokumenty rekrutacyjne u Koordynatora szkolnego wg przynależności do szkoły biorącej udział w projekcie. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. Warunki zakwalifikowania do projektu są określone w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa.

NA CO?

– doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli poprzez kursy kwalifikacyjne, szkolenia,

– podniesienie umiejętności oraz uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych przez uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe i wzmocnienie ich zdolności do zatrudnienia poprzez kursy i szkolenia,

– rozwój współpracy szkół kształcenia zawodowego z otoczeniem społeczno-gospodarczym, tworzenie warunków odzwierciedlających naturalne warunki pracy właściwe dla nauczanych zawodów w szkołach poprzez organizację staży dla nauczycieli,

– modernizacja kształcenia zawodowego poprzez doposażenie pracowni i warsztatów szkolnych w nowoczesny sprzęt, narzędzia, pomoce i materiały dydaktyczne,

– rozwój doradztwa zawodowego.

Szczegółowe informacje o projekcie oraz dokumentacja rekrutacyjna dostępne są u Koordynatorów szkolnych projektu oraz na stronach internetowych szkół.