Iwona Warcholińska

Wycieczka zawodowa 1EL

Dnia 19 maja 2026 roku uczniowie klasy 1 el wraz z opiekunami p. Sławomirem Kruszelnickim i p. Marcinem Ruszkiewiczem wzięli udział w wycieczce zawodowej do firm Lumel Alucast sp. z o.o., Lumel S.A. oraz Eurocash S.A. Cash & Carry w Zielonej Górze. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w firmie Lumel Alucast. Poznaliśmy tam jak przebiega […]

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Zielonej Góry – „Największa lekcja pierwszej pomocy – Ekonomik dla Zielonej Góry”!

Ruszyło głosowanie w BO, w którym po raz kolejny bierzemy udział jako Szkoła, z akcją „Największa lekcja pierwszej pomocy – Ekonomik dla Zielonej Góry”! Proszę o głosowanie każdego MIESZKAŃCA ZIELONEJ GÓRY niezależnie od wieku, głosowanie trwa tylko do 09 czerwca! Walczymy o sprzęt dla Szkół z terenu Miasto Zielona Góra! Między innymi o: defibrylatory treningowe,

Trzymamy kciuki za młodzieżowe Jury na Kozzi Film Festiwal 🎥🎬😍👍

Już pracuje Młodzieżowe Jury Kozzi Film Festiwal! Przed nimi kilka seansów filmowych w sekcji Kozzi Młodych. To młode gremium przyzna nagrodę KLAPS 2026 Młodzieżowego Jury! Trzymamy kciuki za owocną pracę i z niecierpliwością czekamy na werdykt. Młodzieżowe Jury: Zuzanna Kaniecka – I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze Victoria Lukashuk – II Liceum Ogólnokształcące z

Wyjątkowa lekcja w Narodowym Banku Polskim w Zielonej Górze

Uczniowie klasy 1 BHS pod opieką wychowawcy Pani Żanety Żak uczestniczyli w wyjątkowej lekcji dydaktycznej w Narodowym Banku Polskim w Zielonej Górze. Wyjście było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu ekonomii, finansów oraz funkcjonowania banku centralnego. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się, jaką rolę pełni NBP w gospodarce państwa, w jaki sposób dba o stabilność

Uczennice z zespołu PASUJESZ-RATUJESZ finalistkami 12 edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii

Zespół w składzie: Magdalena Chamarczuk, Klaudia Dąbrowska, Julia Rudnicka, Nadia Okwieka z klasy 4 ch i Hanna Woźniak z klasy 5 dt zostały finalistkami 12 edycji praktycznej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Od października do kwietnia Uczennice realizowały zaprojektowany przez siebie projekt dotyczący dawstwa szpiku kostnego – w spotkaniach edukacyjnych i akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku

🙏💐 Podziękowania 💐🙏

Serdecznie dziękujemy Pani Adwokat Natalii Jasińskiej za wartościowe spotkanie z młodzieżą poświęcone problematyce hejtu i przemocy . Podczas rozmów poruszane były również prawa i obowiązki dzieci . Jak zaznacza Pani Adwokat, spraw sądowych dotyczących hejtu i cyberprzemocy wciąż przybywa . Dlatego tak ważne jest kształtowanie świadomości prawnej młodych ludzi oraz pokazanie, że Adwokatura stoi po

Wycieczka logistyków do fabryki Volkswagen Poznań

Dnia 21.04.2026 r. uczniowie klas 4fl, 4el oraz 3fl pod opieką Pana Sławomira Kruszelnickiego i Pana Marcina Ruszkiewicza wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do fabryki Volkswagena w Poznaniu. Celem naszego wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem nowoczesnego zakładu produkcyjnego oraz obserwacja procesów logistycznych zachodzących na różnych etapach produkcji. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy zapoznani z